Додайте товари для порівняння
Додайте товари до списку бажань
0
Мій кошик

Дитячі автокрісла

Сортування:
від дешевих до дорогих за популярністю за назвою

Дитяче автокрісло: що потрібно знати перед покупкою

дитяче автокрісло фото

У сім'ї з'явилася дитина? Настійно рекомендуємо купити дитяче автокрісло. У правилах дорожнього руху для їх позначення використовується термін «спеціальні засоби». Це цілком зрозуміло - в залежності від конструкції утримуючі пристрої діляться на люльки або кокони для новонароджених, повноцінні автокрісла для малюків молодшого віку і бустери (підкладки на сидіння) для старших дітей. Тобто варіантів багато навіть без урахування величезної кількості виробників.

Обласні центри, такі як Київ, Харків, Дніпро, Одеса, рясніють спеціалізованими торговельними майданчиками. Покупець може замовити автокрісло через інтернет-магазин або наживо вивчити асортимент і отримати наочну консультацію. Жителям віддалених міст доводиться повністю покладатися на свою інформованість. Ця стаття буде корисна і тим, і іншим. Тут розглянуті основні критерії вибору дитячих автокрісел.

У сім'ї з'явилася дитина? Настійно рекомендуємо купити дитяче автокрісло. У правилах дорожнього руху для їх позначення використовується термін «спеціальні засоби». Це цілком зрозуміло - в залежності від конструкції утримуючі пристрої діляться на люльки або кокони для новонароджених, повноцінні автокрісла для малюків молодшого віку і бустери (підкладки на сидіння) для старших дітей. Тобто варіантів багато навіть без урахування величезної кількості виробників.

Всі дитячі автокрісла за розміром поділяються на 5 груп:

 • 0 - розрахована для немовлят від народження до 10 кг. В середньому цей вага дітки набирають до 9-12 місяців.
 • 0 + - доповнення до групи 0, яке призначене для молодят, до 13 кг (граничний вік становить близько 1,5 років).
 • 1 - для дітей вагою від 9 до 18 кг. Верхня межа досягається приблизно в 4 роки.
 • 2 - для дітей від 15 до 25 кг, що відповідає 3м-7ми років.
 • 3 - для хлопців від 22 до 36 кг. Перекривається молодший і середній шкільний вік 6 ... 12 років.
  Більшість моделей охоплюють кілька розмірів, наприклад - 1-2, 2-3, 1-2-3. Таким способом виробники намагаються знизити періодичність покупки нового пристрою. Однак обмежитися одним виробом на весь період 0 ... 12 років не вийде.

Групи дитячих автокрісел: особливості та призначення

Группа 0 і 0+

автокрісло для новонароджених фото

Використовуються для перевезення самих маленьких крихіток від народження до одного або півтора років. Малюки в цьому віці або не сидять взагалі, або сидять дуже невпевнено і в дорозі часто сплять. Тому автокрісло для новонароджених виконано у формі люльки, де карапуз лежить в комфортному становищі. Його тулуб фіксується власним широким м'яким ременем, а голова з усіх боків утримується м'яким захистом.

Особливість групи 0+ або «бебі-коконів» - установка таким чином, що дитина розташовується особою проти руху. Це принципово для його здоров'я:

 • вага голови щодо решти маси тіла досить великий;
 • шийні хребці тільки формуються;
 • м'язовий каркас дуже слабкий.

Якщо настільки маленька дитина повернуть вперед, при різкій зупинці або ударі відбудеться сильний кивок головою, що призведе до серйозних травм і навіть летального результату.

Також в автокріслах 0 + передбачене регулювання нахилу спинки від положення «лежачи» до «напівлежачи».

Часто люльки і «бебі-кокони» обладнані ручкою для перенесення і сумісні з шасі деяких колясок

Для установки дитячих автомобільних крісел 0/0 + розроблені два види кріплення:

 • під ремені безпеки авто;
 • система Isofix (кріпиться базова платформа, а до неї вже автокрісло).

Якщо в автомобілі немає можливості встановити систему Isofix, необхідно користуватися штатними ременями безпеки. Цей спосіб такий же безпечний, але кріпити і знімати перенесення довше і складніше.

Группа 1

Найчастіше комбінується з іншими типами - 0-1, 1-2 або 1-2-3, але зустрічається і соло виконання.

Призначена для малюків від року до чотирьох, які добре сидять, але потребують денного відпочинку. Тому вона обладнана платформою, що дозволяє дитині прийняти напівлежаче положення.

Малюк пристібається п'ятиточковим (Y) ремінним блоком або столиком безпеки. Простежте, щоб центральна лямка була достатньої ширини і м'якою. При ривку вона приймає велику частину навантаження і може травмувати промежину. Високі борти захищають від бокового удару.

Автокрісла групи 1 встановлюються особою по ходу руху.

Группа 2

Убезпечить подорож дітей від 3 до 7 років. У переважній більшості реалізована в суміжних категоріях. У міру дорослішання власника автокрісло адаптується під його зростання. Має індивідуальну систему пристібання дитини, яка з часом замінюється штатної автомобільної.

Кріпиться по напрямку руху як на заднє сидіння, так і на переднє (в цьому випадку подушку необхідно відключити).

Группа 3

Ці дитячі крісла розраховані на використання штатних автомобільних ременів. Також немає окремого кріпильного пристосування для закріплення устаткування на сидінні машини.

За правильне розташування пасової стрічки відповідають особливі напрямні. Вони не дозволяють верхній частині зміститися на шию замість плечового пояса, а нижню утримують строго на стегнах і ногах, а не животі.

Замість крісел 3 групи батьки часто купують дешевший бустер - прокладку, яка повинна розміщуватись між дитиною і кріслом машини. Важливо знати: бустер позбавлений бічних бортів і напрямних, що регулюють положення ременів, тому не здатний забезпечити належний захист дитини в автомобілі. Багато виробників навмисно скорочують виробництво бустерів.

Способи кріплення дитячих автокрісел в машині: переваги і недоліки

Кріплення крісла за допомогою ременя безпеки автомобіля

В автомобілях використовуються два типи ременів:

ALR (Automatic Locking Retractor) - система натягу блокується автоматично;
ELR (Emergency Lock Retractor) - інерційна блокування натягував вузла.
Режим ALR розроблявся з прицілом на установку дитячих автокрісел. Він перешкоджає довільному послабленню ремінного натягу, що вкрай важливо для надійної фіксації.

ELR спрацює виключно при різкому ривку. Плавне зусилля легко витягає стрічку з котушки. З цією системою можна експлуатувати тільки крісла, обладнані замками-затисками або фіксують скріпками.

Переваги: ​​сумісна практично з усіма авто.

Недоліки: довго знімати, не завжди вистачає базової довжини ременя, потрібно контролювати правильну установку.

Кріплення Isofix

Автомобільне крісло обладнується скобами, в які замикаються відповідні прищіпки автокрісла.

Isofix має кілька варіацій установки:

 • на жорстку основу - для 0, 0 і 1;
 • на спеціальний ремінь - для всіх інших, в тому числі комбінованих варіантів.

Для додаткової фіксації іноді є якірний ремінь, який кріпиться за спинкою сидіння з боку багажника.

Сам замок Изофикс стандартизований, проте конструкція задніх крісел різних марок авто сильно варіюється по висоті, куту нахилу. Тому автокрісла Isofix тестуються з конкретними моделями машин і повинні бути для них схвалені.

Невірно вважати, що Isofix краще захищає, ніж «рідний» ремінь безпеки машини. Через абсолютно жорсткого зчленування платформних модифікацій тіло дитини при ривку випробує навіть більшу перевантаження. Але ця система легка в експлуатації і забезпечує дуже високий захист від травм.

Переваги: ​​використовувати Изофикс зручно - установка і з'їм займають кілька секунд. Виключається неправильне положення - про вдалу стикуванні сповістить характерне клацання.

Недоліки: необхідно перевіряти сумісність обраної моделі з вашим авто, причому це має бути зазначено в документації до виробу.

На що ще звернути увагу при виборі дитячого автокрісла?

Перш за все - безпека.

Пункт 21.11 ПДР України забороняє перевозити дітей віком до 12 років, або якщо їх зростання не досяг 145 см, без застосування спеціальних засобів. І не важливо, на передньому чи сидінні автомобіля знаходиться дитина, або на задньому.

Такі норми діють в Європейському Союзі, США, Японії та інших розвинених країнах світу. Численні дослідження, випробування та аналіз тисяч аварій показав - це єдиний спосіб запобігти небезпечним травми маленьких пасажирів в разі ДТП. Ніякі батьківські руки не зможуть утримати дитину в момент зіткнення навіть на швидкості 50-60 км / год.

Те, що автокрісло необхідно - аксіома. Як же визначити, наскільки добре воно справляється зі своїми функціями? Шукайте позначку про відповідність європейському стандарту ЕСЕ R44 / 04 (його більш рання версія R44 / 03).

Просто чудово, якщо виріб пройшов краш-тест ADAC незалежного німецького автоклубу.

Останнім часом стали з'являтися безкаркасні автокрісла для дітей. Якщо дивитися на ціни - дуже приваблива альтернатива. З позиції безпеки - вироби не витримують ніякої критики.

Вибирати крісло краще з пластика первинної переробки.

Крісла з пластика вторинної переробки можуть з часів тріскатися. Якщо ви доглядаєте варіант групи 1-2-3 на перспективу - зверніть особливу увагу на цей аспект.

Обшивка з натуральних і гіпоалергенних дихаючих тканин забезпечує комфорт в будь-який час року. Практичний варіант - знімні чохли.

Краще купити автокрісло з регульованою висотою спинки. Дуже добре себе зарекомендували ортопедичні моделі. Їх форма повторює правильний вигин хребта, знімаючи навантаження зі спини під час тривалих подорожей.

Новий виріб - у пріоритеті. Так, ціна б / у набагато нижче. Але якщо крісло побувало в аварії, його потрібно замінити. Воно навряд чи витримає повторне випробування. Впевнені в чесності продавця - ваша справа. Однак чи варто ризикувати?

Популярні виробники, яким довіряють батьки в усьому світі:

 • Recaro (рекаро);
 • Chicco (чіко/кіко);
 • Romer;
 • Graco;
 • Bambi;
 • Baby shield;
 • Nania;
 • Sparco (спарко);
 • Cybex;
 • Kinderkraft.

Не економте на безпеці - здоров'я вашого скарби безцінне.

Вгору