«Як же очистити забруднену коляску?» - в темах інтернет-форумів раз у раз виникають аналогічні питання стурбованих мам. І справа не тільки в непривабливому зовнішньому вигляді «транспортного засобу», а й в тому, що забруднення є джерелом хвороботворних мікроорганізмів, небезпечних для дитини. Для батьків також є важливим збільшення терміну служби коляски, так як з метою економії коштів коляска купується, найчастіше, на кілька сезонів і тому до останнього свого дня повинна виглядати «на рівні».

1573.jpg

Отже, давайте розберемо можливі варіанти прання.

«Генеральне прання» коляски


Суть його полягає в наступному:

1. Візьміть коляску і поставте її перед собою (про цей крок ви, напевно і самі здогадалися).
2. Уважно вивчіть інструкцію (якщо вона у вас збереглася) - цей крок суттєво спростить процедуру підготовки коляски до прання, тому що відповідальні виробники в інструкціях до колясок розміщують розділ про розбирання і чищення виробу. Але якщо інструкції немає, або вона не несе необхідної інформації, то потрібно «включити кмітливість» і перейти до наступного кроку.
3. Зніміть всі елементи, закріплені на липучках, кнопках, застібках і інших кріпленнях - їх можна прати вручну або в пральній машині в делікатному режимі прання при температурі 30 ○ С. Виробники сучасних моделей колясок в більшості випадків передбачають необхідність прання виробів, тому коляски майже завжди повністю розбираються без використання інструменту.
4. Якщо перед вами все-таки залишилася нерозібрана частина хитромудрої конструкції - не впадайте у відчай, беріть викрутку і відгвинчуйте всі текстильні елементи (або майже всі), які були пригвинчені на фабриці. Рекомендуємо якимось чином позначити деталі після розбирання (або хоча б сфотографувати), щоб спростити процес подальшого складання коляски.
Важливо: деякі моделі колясок оснащені деталями з картонними або фанерними елементами, такі деталі не рекомендується прати, так як це може призвести до незворотньої деформацій. У таких випадках найкращий спосіб чистки - це протирання вологою щіткою або губкою.
5. Ну а далі все просто: перемо (зручним для вас способом: в пральній машині або вручну), сушимо (бажано на відкритому повітрі і в теплу погоду), якщо є необхідність - прасуємо окремі елементи (якщо під час сушки розвісити деталі рівно, то необхідність подальшої прасування пропадає), збираємо всі деталі в єдине ціле і, вуаля, коляска, як новенька.

1571.jpg

«Експрес-прання» дитячого транспорту


Можна уникнути всіх труднощів, пов'язаних з розбиранням коляски і «попрати» її цілком. Для цього способу прання є дві обов'язкові умови:
• ви повинні бути щасливим володарем присадибної ділянки;
• на дворі має бути тепла пора року.

Якщо умови дотримані, то вперед - прилаштовували коляску на відкритому асфальтованому майданчику, облийте її водою зі шланга, ретельно очистіть щіткою з мильним розчином (бажано з дитячим порошком), наостанок обполосніть коляску водою зі шланга і поставте на сонці сохнути. Щоб уникнути мильних плям на тканинних елементах коляски намагайтеся повністю змити мильний розчин з виробу.

Як бачите, прання коляски - не такий вже й складний процес, потрібно тільки трохи вашого часу і ентузіазму.