У біговелів, які відносно недавно з'явилися на вулицях нашої країни, виникло безліч прихильників, як, втім, і противників. І все ж, вони продовжують набирати популярність серед молодих просунутих батьків, які діййсно оцінили всі можливості, які дитина отримує при катанні на цьому гібриді велосипеда і самоката. Однозначно одне, кожен має право вибору - біговел або звичайний велосипед.

895.jpg

Між іншим, з'явився такий транспорт навіть раніше, ніж класичний велосипед. Правда, користувалися ним в основному для адресної доставки пошти, в якості дитячого розваги він не планувався. Тоді він називався «машиною для бігу» та дозволяв долати значні відстань - все ж краще, ніж пішки.
Фізичний розвиток дитини має не менше значення, ніж розвиток розумовий і психологічний. Мало того, вони між собою дуже взаємопов'язані. Але як розвивати спритність однорічного малюка - велосипеди, роликові ковзани і самокати для нього ще недоступні і навіть небезпечні. Та й дітки всі різні, одним вдається відразу осідлати велосипед, а іншим це виявиться не під силу і в пам'яті назавжди зафіксується неприйняття цього виду транспорту.
Біговел став справжньою знахідкою - відсутність необхідності крутити педалі припало до смаку батькам і дітям. Навчитися їздити на ньому дуже просто - малюк сідає на нього верхи і їде, відштовхуючи ногами від землі.
887.jpg

Основним міфом, існуючим серед батьків, є думка, що потім дитині буде складно перенавчатися. Але по-перше, практика показала, що дітям набагато простіше освоювати велосипед після біговелу, а по-друге робити їм це набагато цікавіше.

Переваги біговелов

Новинка не дарма припала до смаку багатьом батькам, виробники змогли врахувати всі "недоліки", властиві велосипедам.
889.jpg

Головні переваги біговелів:

  • Невелика вага полегшеної конструкції - малюк зможе навіть самостійно впоратись з перенесенням з місця на місце. На відміну від багатьох велосипедів, вага виробів не перевищує 5 кг.
  • Стійкість транспорту - впасти з біговелу дуже важко, дитина впирається обома ногами об землю. Це дуже зручно для діток маленького віку, чий вестибулярний апарат ще знаходиться в стадії розвитку. Їм складно одночасно утримувати рівновагу і додатково крутити педалі, навіть якщо є допоміжні коліщатка.
  • Швидке навчання - навчити дитину кататися ви зможете буквально за пару годин, і в подальшому йому навряд чи знадобиться ваша підтримка. Так що вам вдасться трохи перепочити на прогулянці, надавши йому трохи самостійності.
  • Регулювання - багато моделей припускають можливість регулювати висоту керма і сидіння по висоті, завдяки чому підростаючому синові біговела вистачить надовго.

 

На який вік розрахований

Біговел або велобалансір можна купувати навіть однорічним малюкам, якщо в цьому віці вони вже відносно впевнено стоять, ходять і бігають. Можете не хвилюватися, з таким транспортом впоратися буде не складно, тим більше, що існують трьох- і чотириколісні моделі для самих маленьких. Вони дуже легкі і мініатюрні. А ось діткам від 2-х років вже можна купувати двоколісний транспорт з ручним гальмом, системою амортизації і підставкою для ніжок.

891.jpg

Корисні якості

Як ми вже з'ясували, що користь від катання на біговелі дитині навіть з наймолодшого віку однозначно присутня. Причому позначається вона на різних аспектах його розвитку:

  • Уміння балансувати - поява звички тримати рівновагу згодом позитивно позначеться на фізичному розвитку.
  • Оцінка простору навколо - під час катання малюкові доводиться оцінювати рельєф навколишньої місцевості. Спуски, підйоми, перешкоди, повороти - все це впливає на швидкість пересування, тому на інтуїтивному рівні він вчиться контролювати свої рухи. Так розвиваються уважність і вміння спрогнозувати подальший розвиток подій, а також якнайшвидше відреагувати на них.
  • Вивчення правил дорожнього руху - критерії безпеки та правильної поведінки на дорозі і біля неї набагато простіше піднести наочно, на практиці. Ви можете почати з елементарних азів вже з самого раннього дитинства, діти дивно швидко все запам'ятовують, особливо якщо випробують наслідки порушення цих правил на собі. Наприклад, вони можуть зіткнутися з іншим «водієм» або занадто швидко під'їхати до проїжджої частини і бути покараним батьками.
  • Правила безпеки - понад усе, тому необхідно пояснити дитині, що поведінка на різних майданчиках повинна бути відповідна. Підростаючи, діти намагаються додати трохи екстриму в катання, стаючи надмірно самовпевненими. Тому завданням батьків є вироблення звички вживати всіх заходів безпеки - захисні комплекти, обов'язковий шолом.

893.jpg

Зрозумівши всі деталі нового транспортного засобу, ви дійсно зможете оцінити всі його переваги. І зробити своїй дитині відмінний і дуже цікавий подарунок.