Дитяча кімната - звідси починається знайомство дитини з навколишнім світом, тут він вчиться ходити, грати, малювати і мріяти, тут зароджуються його перші інтереси, виявляються схильності до творчості і таланти. Тому вкрай важливо, щоб малюк відчував себе тут комфортно і безпечно.

Вирішивши обладнати кімнату для свого чада, батьки стикаються з досить непростим завданням. В голові виникає цілий ряд питань - як раціонально використовувати простір; які вибрати матеріали для оздоблення стін, стелі та підлоги; якій колірній гаммі віддати перевагу; які меблі вибрати і що ще має бути в кімнаті для дітей, щоб зайняти їх вільний час максимально корисними і розвиваючими іграми?

1109.jpg

На перший погляд може здатися, що без досвідченого дизайнера самим не розібратися, але скажіть, хто краще знає вашу дитину, ніж ви? Тільки батьки знають характер, темперамент і переваги своєї дитини, знають які ігри він любить - активні або навпаки спокійні ! Сівши і добре все обміркувавши, можна впоратися з цією «проблемою» самостійно. Якщо ваш малюк вже не зовсім немовля і може висловлювати свої переваги в тому чи іншому питанні - сміливо радьтеся з ним з приводу кольору або дизайну меблів, враховуйте його інтереси і переваги адже саме він буде центром цього маленького «світу».

Вибір буде залежати, звичайно, від кількості дітей, їх статі і віку. Природно, що кімната для новонародженого буде відрізнятися від кімнати дитини шкільного віку. Якщо у вас кілька дітей, то спробуйте організувати простір таким чином, щоб у кожного був свій куточок, де малюк зможе усамітнитися.

Ремонт, дизайн та зонування

Потрібно відзначити, що вибирати матеріали для ремонту дитячої, необхідно з огляду на їх безпеку і екологічність. Оздоблення поверхні підлоги, стелі і стін має свої особливості:

Стеля - може бути отштукатурена, пофарбована, поклеєна шпалерами або підвісна (натяжна, панельна, з гіпсокартону та ін.). Вибирайте світлі відтінки покриття, так як стеля добре відбиває світло, а освітлення в дитячій повинне бути досить яскраве.

1137.jpg

  • Стіни - перед обклеюванням шпалерами або фарбуванням необхідно вирівняти їх поверхню. Якщо ви вирішили зупинити свій вибір на шпалерах, то використовуйте шпалери на паперовій основі або вінілові. Плюс пофарбованих стін в тому, що якщо ваш маленький художник вирішить прикрасити їх якимось своїм шедевром, то його можна легко прибрати, зафарбувавши цю ділянку, не змінюючи колір всіх стін. Додайте декоративних елементів, які сьогодні представлені у величезному асортименті.

1133.jpg

Підлога - покриття потрібно вибирати з усією серйозністю, так як дуже багато часу діти проводять, граючи саме на підлозі. Оптимальним вибором для дитячої буде ламінат або утеплений лінолеум. Це досить зносостійкі матеріали безпечні і прості в експлуатації.

Розділіть простір кімнати на зони - для сну, ігор і навчання. Кожну з них можна забарвити в відповідні кольори: спокійні пастельні відтінки для сну, нейтральні - для навчання і насичені яскраві - для гри.

1139.jpg

Вибір освітлювальних приладів

Освітлення в дитячій кімнаті дуже важливий момент. Одного центрального освітлення на стелі буде мало. Придбайте декілька освітлювальних приладів:

Люстру на стелю (краще зупинити свій вибір на пластикових плафонах, які в разі потрапляння по ньому чим-небудь не розколеться на небезпечні скляні осколки);
Нічний світильник, який можна встановити біля ліжечка - так ваш малюк не злякається темряви, якщо раптом прокинеться вночі;
Настільну лампу для занять за робочим столом або партою.

1125.jpg

Розподілити освітлення потрібно таким чином, щоб в кімнаті не залишалося темних кутів. Вибирайте красиві світильники з зображеннями улюблених казкових або мультяшних героїв або у формі будь-яких фігурок або звірів.

Що стосується розеток і електропроводки, то все повинно бути максимально безпечно, приховано, краще, якщо світильники будуть закритого типу і стійкі до ударів, а розетки мати захисні ковпачки.

Меблеве питання

Меблі для дитячих кімнат повинні бути в першу чергу безпечні, надійні і функціональні. Ліжечка, шафи, парти та інші меблі не повинні мати гострих кутів і кромок для виключення травмування дітей. Придбайте функціональні меблі - ліжка-трансформери, шафи з великою кількістю полиць, парти, столи та стільці з можливістю регулювання висоти по мірі росту дитини.

1119.jpg

Оптимальним матеріалом для дитячих меблів, звичайно, є дерево, але якщо ви купуєте меблі з ламінованої дошки, то звертайте увагу на її цілісність, щоб не було різних відколів або тріщин. Обирайте ламінат високої якості.

Дзеркала і скляні елементи меблів - максимально виключіть ці деталі з інтер'єру, щоб уникнути травмування дітей.

Ігрові предмети інтер'єру

Для проведення корисного і різноманітного дозвілля вашого чада в магазинах дитячих товарів є все необхідне:

-Ляльки та супутні товари для них;
-Машинки, роботи, конструктори;
-Набори для розвитку творчого потенціалу, мольберти, дошки для малювання;
-Спортивні куточки і багато іншого.

1135.jpg

Для того щоб розмістити всі іграшки після того, як ігри будуть закінчені, необхідно встановити кошик для іграшок або відвести в шафі окремі полки для них. Таким чином, можна навчити дитину підтримувати порядок в його кімнаті.

Ремонт кімнати для новонародженого

Тут існують свої особливості в оформленні. Так як малюк досить швидко підросте, то не варто перевантажувати кімнату великою кількістю меблів, зупиніться на найнеобхіднішому: ліжечко, сповивальний столик, комод для речей, як варіант, манеж.

1117.jpg

Кольорову гаму вибирайте спокійних пастельних тонів. Стіни можна прикрасити декоративними яскравими елементами, які будуть привертати увагу крихти, на ліжечку прикріпіть яскравий мобіль. Пізніше, коли немовля підросте, можна буде прибрати непотрібні меблі і додати відсутні.

1129.jpg

Визначившись з основними нюансами ремонту в дитячій кімнаті, можна приступати до її оформлення. І не забудьте підключити до цього процесу ваших діток - нехай візьмуть безпосередню участь в створенні свого особистого простору.