Якщо порівняти стан здоров'я дітей ще пару десятків років назад і сьогодні, то ми матимемо переважаючу ситуацію. У чому причина - екологія, більше вірусів у навколишньому середовищі? Фахівці стверджують, що вина лежить на батьках - в якості профілактики сьогодні дітей напихають ліками, які нібито піднімають імунітет, роблять щеплення, загодовують вітамінами. Але дитина продовжує хворіти.

А якщо тепер згадати, як проходило наше дитинство? На вулиці з м'ячами, скакалками, в захоплюючих іграх. Чому б не скористатися універсальним способом, тим більше, що сучасний на практиці виявляється зовсім не ефективним.

1027.jpg

Здоров'я дітей не іграшка, але за допомогою простих іграшок можна зміцнити загальний стан. Запорукою гарного самопочуття завжди були і будуть: фізична активність, загартовування, нормальний психічний і емоційний стан дитини, а також дотримання режиму дня.

Рух - це життя »для дітей це твердження є аксіомою, іноді дивишся на маленького дзигу, і справді здається, що якщо він посидить хоч пару хвилин, то відразу захворіє. Не від брудного піску або довгих прогулянок на морозному повітрі, а від малопридатного для життєдіяльності затхлого повітря в приміщеннях і відсутності фізичної активності падає імунітет, і дитина стає сприйнятливою для застуд.

Користь рухливих ігор

У чому полягає користь активних дитячих ігор? Це очевидно не тільки для фахівців, а й для свідомих батьків.
Переваги активного проведення часу:

- посилення мікроциркуляції крові і насичення всього організму киснем, що в свою чергу сприяє зміцненню м'язової тканини;

-поліпшення координації рухів, розвиток уважності, моторики, уяви та функції пам'яті;
-взаємодія в колективі, внаслідок чого відбувається активна і невимушена соціалізація дітей, розвиваються їх комунікативні навички;
-вирівнювання емоційного фону, зменшення ризиків розвитку стресів.

1031.jpg

Найбільш безпечним способом спрямувати невгамовну енергію є дитячі ігри та іграшки, які мають спортивний напрям.

Кожному віку - своя розвага

Процеси фізичного розвитку сильно різняться залежно від віку дитини. Те, що йому буде цікаво в один рік, вже в чотири-п'ять здасться смішним. Тому потрібно підійти до цього питання з розумінням. Пропонуємо вам підбірку іграшок, щодо розподілу за віковими категоріями.

Іграшки для дітей до 3 років

У такому віці у малюків формуються основні, так би мовити, базові навички: слух, дотик, нюх, зір. Тому вже з року можна пробувати гру з м'ячиком невеликого діаметру. Наприклад, ті ж пластикові м'ячі для сухих басейнів відмінно помістяться в маленьку ручку, до того ж вони дуже легкі і барвисті.

Придумайте гру в баскетбол, є спеціальні набори для ванн, за допомогою яких малюк весело і захоплююче проведе час під час купання, і більше не буде вередувати через нелюбимі процедури.
Рухи з м'ячем допоможуть дитині концентруватися на певній меті, допоможуть розвинути влучність, спритність. Він буде поступово вчитися координувати свої рухи.

1039.jpg

Коли він трохи підросте, ви вже можете спробувати «посадити» малюка в транспортний засіб. Наприклад, вже з двох років він може спокійно освоювати триколісний велосипед, або навіть самокат, тільки намагайтеся вибирати модель за віком - стійку, легку і яскраву.
Зовсім нещодавно в дитячих магазинах, з'явилася цікава новинка - біговел, який стане відмінною заміною велосипеду, якщо у дитини виникнуть проблеми з крутінням педалей. Він являє собою щось середнє між тим же байком і самокатом.

Спортивні іграшки категорії 4-7 років

У дошкільному віці дуже добре прищеплюються навички та техніка спортивних занять. Можна починати кататися на велосипеді, займатися плаванням, освоювати ролики або звичайні ковзани.

1029.jpg

Якщо ви вважаєте, що відвідувати якусь секцію вам ще зарано, то можете придбати домашній арсенал:

Плавальне приладдя - будь-яке відвідування пляжу, басейну можно перетворити в захоплююче тренування. Можна придбати власний надувний басейн і займатися спортом в будь-який зручний час. Вам знадобляться надувні круги, матраци, м'ячі. Дуже подобаються дітям пристосування для підводного плавання, є спеціальні дитячі набори з ластами, трубкою і маскою.
Будь який транспорт - діти вже впевнено орієнтуються в просторі і володіють своїм тілом. Ролики, велосипеди, самокати влітку стануть улюбленим і дуже корисним заняттям. А взимку відмінною заміною стануть санки і їх сучасні аналоги - ледянки, снігокати та інше.

1025.jpg

  • Змагальні ігри - можливості ваші необмежені, діти з задоволенням будуть ганяти м'яч в футбол, пограють в баскетбол, настільний теніс, бадмінтон. Не факт, що вони відразу зрозуміють сенс гри, але зате вони будуть «як дорослі». Спробуйте почати з простих рухливих ігор, на кшталт кольцеброси, літаючих тарілок, вони не вимагають спеціальної підготовки, але сподобаються точно.

1037.jpg

Чим раніше ви займетеся фізичним розвитком своєї дитини, тим міцніше і здоровіше він виросте.

Іграшки для дітей шкільного віку

Використання будь-якого спортивного інвентарю, нехай навіть непрофесійного, зможе оживити прогулянку і урізноманітнити його дозвілля. Але є і такі вироби, які відмінно підійдуть для використання і в закритому приміщенні. Той же більярд, міні-баскетбол, закріплений на двері, дартс, настільний хокей або футбол буде дуже корисними помічниками для розвитку влучності, кмітливості, логічного мислення. На їх прикладі діти легко запам'ятовують основні правила спортивних змагань.

1035.jpg

Діти в такому віці вже мають свої переваги, тому можна спробувати його сили в спортивних секціях. Але навіть якщо ви зможете просто забезпечити йому можливості для правильного розвитку власними силами, то його фізична форма буде в чудовому стані. А це дуже важливо для школяра, адже його зовнішність і здатності роблять значний вплив на самооцінку.

Універсальний варіант

Є декілька мультифункціональних снарядів, придбання яких дозволить вам з легкістю вирішувати питання тренувань і цікавого дозвілля своєї дитини.

1033.jpg

До них можна віднести:

-Батути - відмінний снаряд для повноцінного тренування, з його допомогою активно розвивається вестибулярний апарат, зміцнюються всі групи м'язів. Залишаються цілими ваші ліжка і дивани.
-Гірки - сучасні вироби з пластику відрізняються своєю невеликою вагою, оригінальним дизайном і додатковими можливостями. Адже виробники сьогодні пропонують вироби, укомплектовані турніками, гойдалками та іншими корисними пристроями.
-Дитячі ігрові комплекси - надувні ігрові снаряди дійсно саме універсальне рішення для дітей будь-якого віку.


Дозвольте своїй дитині бути здоровим!