Спеціальне дитяче автокрісло - єдиний безпечний спосіб перевозити в машині дитину з народження до дванадцяти років.

Штатні ремені безпеки автомобіля розраховані на габарити дорослих пасажирів. Для безпечного перевезення дітей потрібно використовувати автомобільне крісло, правильно підібране за віком і вагою дитини.

Безпека

Перший і основний критерій у виборі дитячого автомобільного сидіння - це безпека.
Найбезпечніші автокрісла гарантують захист дитини, не тільки під час аварії, а й при екстреному маневрі або різкому гальмуванні.

ECE R44/04

На даний момент в Україні немає чітких критеріїв оцінки безпеки дитячих автомобільних крісел, тому за стандарт прийнято використовувати європейські критерії ECE R44 / 04.
Всі автомобільні сидіння, сертифіковані за цим стандартом обов'язково повинні мати помаранчеву наклейку на корпусі з інформацією про крісло.

Бічні вставки

Плюсом при виборі автокрісла будуть об'ємні боковини, вони захистять плечі і голову дитини при бічних ударах.
Дуже зручно, коли бічні вставки регулюються не тільки по висоті, але і по ширині.


Concord Transformer

Ремені

Автокрісла для дітей з народження до шести років обов'язково комплектуються внутрішніми ременями безпеки: трьох- або пятиточковими.
Ремені повинні бути м'якими і широкими, щоб не натирати ніжну дитячу шкіру.
Середній ремінь, на якому фіксується замок ременів, повинен мати м'яку накладку, що особливо важливо для хлопчиків.
Ремені повинні регулюватися по висоті, щоб оптимально підлаштовуватися під зріст дитини. Це актуально для крісел захоплюючих кілька вікових категорій (0 + / 1, 1/2/3).
Замки безпеки бувають повністю пластиковими або армованими, останні вважаються болем міцними і безпечними.

Столик безпеки

Альтернативою ременів в дитячому автокріслі, може бути столик-подушка безпеки.
Cybex PallasСтолик безпеки:
Столик безпеки:

  • має пластикову основу і м'яке, зазвичай покриття пінопласту;
    встановлюється тільки в кріслах групи 1 і 2 (з дев'яти місяців до шести років);
  • фіксується на сидінні в районі тазу дитини, щільно притискаючи малюка до сидіння;
  • спрощує установку автокрісла в машині;
  • може служити столиком для ігор або подушкою для сну дитини.

Установка

Досить важливим критерієм у виборі автокрісла є спосіб його установки в машину, особливо якщо крісло потрібно буде часто виймати або переставляти між автомобілями.
Існують три основні варіанти кріплень дитячого автомобільного сидіння в машині: штатним автомобільним ременем, за допомогою петель Isofix або ременями Latch.

Штатний ремінь

Найпростіша з систем фіксації, доступна у всіх автомобілях.
Автомобільне крісло ставиться на сидіння машини, штатний ремінь, фіксуючи крісло, простягається в спеціальні петлі і закріплюється в замку.
Зазвичай петлі виділяються кольором: синій для кріплення автокрісел групи 0 і червоний для кріплення групи 1 і більше старших групи.

Isofix

Система кріплень складається з двох частин: одна частина закріплена на кузові машини, друга виступає між спинкою і сидінням.
Наявність у Вашому автомобілі петель Isofix уточняйте у производителя.
Для фіксації системою Изофикс на автокріслі або базі повинні бути спеціальні висувні металеві кріплення, схожі на прищіпки.
Встановлювати автокрісло за допомогою Isofix простіше і швидше, ніж штатним ременем. Плюс такі крісла вважаються більш безпечними. Однак наявність даних кріплень істотно збільшує ціну сидіння.
Isofix

Latch

Latch - це американський аналог кріплень Isofix. Для фіксації Latch, в автомобілі повинні бути петлі Latch і місце для кріплення якірного ременя.
У підставі автокрісла зафіксовані ремені з засувками Латчі. Після установки крісла на сидіння, засувки фіксуються на петлях Латч, а ремені затягуються, забезпечуючи щільну фіксацію сидіння.
Latch

Дитяче автомобільне крісло, яке має ремені Latch, завжди доповнено якірним ременем.
Сидіння з кріпленнями Латчі можна встановити в автомобіль має петлі Изофикс, тільки при наявності скоб кріплення страхувального якірного ременя.

Додаткові варіанти фіксації

Якірне кріплення

Якірний ремінь (Top Tether) - це додаткове кріплення для систем Isofix і Latch, що дозволяє знизити ризик кивка автокрісла при екстреному гальмуванні.
Ремінь кріпиться до спеціальної скоби за спинкою сидіння автомобіля або в багажнику.
Місце кріплення якірного ременя в автомобілі потрібно уточнювати у виробника машини.
Якорный ремень

Упор в підлогу

Упор - металеве або пластикове кріплення, регульоване по довжині. Їм зазвичай доповнюються бази або автокрісла з кріпленнями Изофикс, за дією аналогічний якірного ременя - виключає можливість кивка сидіння.
Упор в пол

Комфорт

Під час вибору автокрісла потрібно враховувати, скільки часу дитина буде проводити в поїздках. Крісло має бути в міру м'яке, комфортне для дитини по висоті, глибині і ширині.
З точки зору безпеки правильно, коли під тканинним чохлом в районі голови автокрісло має вставки з пінопласту. У разі аварії, пінопласт буде «гасити» удар і дитина не вдариться об жорсткий корпус крісла.

Матеріали і догляд

З одного боку набагато практичніше, коли обшивка крісла зроблена з щільного синтетичного матеріалу, утримувати її в чистоті буде легко. З іншого боку, влітку такий чохол буде парити і довго перебувати в кріслі дитина не зможе. Але ця проблема легко вирішується покупкою або пошиттям додаткового річного чохла.
Зручно, якщо чохол можна прати в пральній машині.