Ваша сім'я підійшла до важливого життєвого етапу - дитині пора позбавлятися від підгузків і вчитися користуватися дитячим горщиком. І тут настає пора рад з боку всіх близьких і не зовсім людей. Бабусі дають випробувані часом і самими батьками рекомендації, друзі користувалися власними експериментами, а вже на материнських форумах скільки рад можна знайти.1369.jpg

Сказати однозначно, що ті чи інші способи виявляться корисними саме для вашої дитини, не можна. На жаль, універсального шляху ще не придумали - всі діти не схожі один на одного. У будь-якому випадку, важливо робити все ненав'язливо і спробувати не перестаратися, інакше ви ризикуєте зустріти рішучу відсіч з боку дитини і подальше негативне ставлення до горщика.

Корисні поради

У цій статті ми дамо вам кілька рекомендацій, які засновані на досвіді багатьох сімей і порадах кваліфікованих педіатрів:

  • Всьому має прийти свій час, тому не намагайтеся привчати до горщика піврічну дитину. У нього поки що просто немає фізіологічних можливостей втілити ваші амбіції. М'язи сечового міхура починають дозрівати і нормально функціонувати ближче до року, а контролювати їх самостійно дитина зможе і то пізніше.
  • Придбайте дитячий горщик заздалегідь, нехай малюк звикне до його присутності. Трохи пізніше він однозначно буде проявляти до нього інтерес і тоді можна робити перші спроби посадити на горщик.
  • Спробуйте звернути увагу на звички дитини. Найчастіше потреба в здійсненні природних бажань виникає після прийому їжі і відразу після пробудження. Висаджуйте малюка на горщик в цей момент - в його свідомості будуть формуватися певні зв'язки. Згодом він зможе контролювати свої відчуття і асоціювати їх з незрозумілим досі предметом.
  • Ще одним мотивом навчитися контролювати свої потреби є звичайний дискомфорт від мокрої білизни. Тому існує стільки супротивників використання сучасних підгузків. Вони відмінно вбирають вологу і позбавляють дитину цих неприємних, але корисних відчуттів.

1359.jpg

  • Було зроблено цікаве спостереження - діти, яким дозволено ходити вдома голяка, набагато швидше звикають до горщика. Швидше за все цей факт пов'язаний з відсутністю необхідності знімати з себе штанці, тому навіть однорічних малюків можна привчити до самостійності без особливих проблем.
  • Не поєднуйте сидіння на горщику з іграми або читанням книг, це місце для строго визначених занять, які вимагають зосередженості. Та й просидіти так можна дуже довго, а лікарі не радять проводити сеанси більше 10-15 хвилин.

1361.jpg

  • Категорично забороняється лаяти і карати дитину за калюжу на килимі або мокрий одяг. Просто кожен раз м'яко нагадайте йому, що для цих цілей у нього є симпатичний горщик. І, навпаки, за кожну перемогу похваліть його, повідомте, що пишаєтеся таким самостійним малюком.
  • Попросіть старшу дитину показати, як правильно сідати на горщик і користуватися ним. Замінити «зразок» можна улюбленою іграшкою, в обличчях зобразивши потрібну вам сценку. Попросіть малюка повторити за лялькою, повторюйте при цьому позивні звуки.

1367.jpg

  • Не забувайте, що відмова може бути пов'язана не тільки з простими капризами, а й хворобливим станом. У цей момент у діточок можуть прорізатися зубки, вони застуджені і підвищена температура, та й просто самопочуття погане і бажання вчити щось нове повністю відсутнє.

Промахи можуть виникати, і найчастіше це відбувається, під час сну, контролювати себе ще дуже складно. А також конфузи - часте явище під час ігор, малюки можуть бути настільки захоплені процесом, що просто не чують позиви організму.

Обираємо дитячий горщик

Всі ці рекомендації дуже корисні й ефективні, але лише за умови правильно підібраного горщика. Моделей можна знайти таку силу-силенну, що батьки часто захоплюються лише зовнішньою стороною, забуваючи про потреби своєї дитини. Адже і правда, новомодні багатофункціональні вироби для одних виявляються повністю марною річчю. Пам'ятати потрібно тільки те, що горщик повинен бути зручним і не ставати черговою іграшкою. Хоча при вмілому підході, мами можуть скористатися і всіма перевагами сучасних інтерактивних дитячих туалетів.

Який горщик вибрати:

1365.jpg

1357.jpg

Ми впевнені, що за допомогою цих порад у вас все вийде без проблем і зіпсованого настрою.