Перше правило безпеки дитини в автомобілі - правильно підібране автокрісло. Дитячі автомобільні крісла діляться за п'ятьма основними групами, в залежності від ваги малюка.
Группы автокресел

Вікові групи дитячих автокрісел

 

Автокрісло групи 0 являє собою люльку для новонароджених, яка встановлюється поперек заднього сидіння автомобіля і закріплюється двома штатними ременями. Підходить для дітей від народження і приблизно до півроку (до 10 кг).
Автокресло группы 0
Плюсом такого автомобільного крісла є можливість встановлення люльки на шасі коляски, це зручно, не треба перекладати дитину.
Головний мінус - люлька займає практично все заднє сидіння, пасажир чи друге дитяче крісло не поміститься.
Автокресло группы 0

Іноді люльки універсальних колясок мають можливість встановлення в машині в якості автокрісла. Для цього знадобитися кріплення, ремені безпеки і пінопластові вставки. У деяких колясках вони йдуть в комплекті, в іншому випадку їх потрібно буде докуповувати.
Люлька-автокрісло може мати двох-, трьох- або п'ятиточкові ремені безпеки.

Автокрісло групи 0+ призначене для дітей з народження і приблизно до року (до 13 кг).
Це автокрісло є крісло-переноска з напів горизонтальної спинкою.

Автокресло группы 0+
Такі сидіння встановлюються тільки спиною по ходу руху, щоб в разі аварії знизити навантаження на слабкий шийний відділ малюка. Їх зручно використовувати як гойдалку, переноску і легко фіксувати на шасі колясок.
З додаткових зручних аксесуарів крісла іноді комплектуються капюшонами від сонця і вкладками для пом'якшення кута спинки. Додатково до популярних моделей можна докупити дощовик.
Автокресло группы 0+

Закріплюються крісла або штатним ременем, або установкою на базу Isofix. Немовля пристібається всередині крісла трьох- або п'ятиточковими ременями.

Автокрісло групи 1 підходить для малюків від дев'яти місяців до чотирьох років (9-18 кг), в такому кріслі дитина вже сидить.

Автокресло группы 1
У більшості моделей є можливість трохи нахилити сидіння, кут змінюється несуттєво, але це виправдано з точки зору безпеки.
Автокресло группы 1
Моделі категорії 1 найчастіше встановлюються обличчям вперед. Кріпляться або штатними ременями, або кріплення Изофикс або Латчі.
Деякі моделі замість внутрішніх ременів комплектуються спеціальними накладками - столиками безпеки.
Столик безопасности в автокресле

В автокріслі групи 2 маленький пасажир пристібається штатним автомобільним ременем, крісло служить роль маршрутизатора ременя і захищає дитину від бічних ударів. Такі крісла підходять для дітей трьох-семи років (15-25 кг).
Автокресло группы 2
Сидіння регулюється по висоті, а деякі моделі в плечах регулюються і по ширині.
Велика частина моделей окремо ніяк не закріплюється в машині, а дитина, сидячи в кріслі, закріплюється штатним ременем. Є моделі з фіксацією петлями Isofix.
Автокресло группы 2

Автокрісла категорії 2 практично не зустрічаються на ринку, найчастіше вони об'єднані з групою 3 і мають можливість трансформуватися в бустер.

Автокрісло групи 3 являє собою бустер - сидіння без спинки. Основне завдання бустера правильно направляти штатним ремінь, яким фіксується дитина. У бустер можна садити дитину старше шести років (22-36 кг).

Автокресло группы 3

Часто бустери комплектуються ремінцем з пластікової петлею, щоб правильно фіксувати ремінь на плечі дитини.
Бустер Менш Безпечний в порівнянні з моделями категорії 2/3 які мають спинку.

Автокрісла комбінованих вікових груп

 

Автокрісла групи 0 + / 1 підходять для дітей з народження і до чотирьох років (до 18 кг). Крісла мають два варіанти установки: спиною і обличчям по ходу руху.
З точки зору безпеки дитини спиною вперед потрібно возити мінімум до 9 місяців, а краще до року.
Автокресло группы 0+/1

Автокрісло групи 1/2/3 найбільш універсальне з усіх випущених, підходить для дітей від дев'яти місяців до дванадцяти років (9-36 кг).
Автокресло группы 1/2/3
До чотирьох років дитина пристібається ременями крісла, потім вони знімаються і дитина фіксується вже штатним автомобільним ременем.
Автокресло группы 1/2/3

Автокрісло групи 2/3 підходить для дітей від трьох до дванадцяти років (15-36 кг). У середині сидіння дитина закріплюється штатним автомобільним ременем.

Основне завдання автомобільних сидінь категорії 2/3 правильно направляти штатний автомобільний ремінь, а за рахунок об'ємного підголівника та плечових вставок - захищати при бічних ударах.
Автокресло группы 2/3

Коли зріст дитини сягає 135 см, його можна пристібати штатним ременем автомобіля, без додаткових пристроїв.

Головні правила безпеки дитини в автомобілі

  • Потрібно правильно підібрати автокрісло: воно повинно підходити маленькому пасажиру по вазі і росту.
  • Голова не повинна стирчати з підголівника.
  • Дитяче автомобільне сидіння має бути правильно встановлено.
  • Дитина повинна бути обов'язково правильно пристебнута.
  • Автокрісло можна встановлювати на переднє сидіння, тільки якщо подушка безпеки відсутня або вимкнена.