Зараз багато розмов про шкідливість тієї або іншої іграшки. Але що розуміти під шкодою і користю? Якість матеріалів, які використовуються для виготовлення або вплив на розвиток дитини та її психічний стан?
Якщо брати до уваги перший фактор, то можна уникнути покупки неякісної іграшки, якщо купувати лише сертифікований товар в ліцензованих магазинах. Тоді ви можете бути впевнені, що не нашкодите здоров'ю своєї дитини. А якщо говорити про інший чинник, то він якраз і вимагає більш детального розгляду.
Шкідливі іграшки: як їх розпізнати
Проблеми не існувало до тих пір, поки полки дитячих магазинів не виявилися переповненими всілякими і найрізноманітнішими іграшками. Більшість з нас батьків виросли на звичайних кубиках, пірамідках і невигадливих машинках. Якщо цього було мало, доводилося брати в руки підручні засоби і самостійно майструвати собі ляльку або будинок для неї.
Сучасні будинки для ляльок є справжні голлівудські апартаменти, пупси можуть самі їсти і ходити на горщик, а вертольоти самі літають. Всі вони дуже яскраві, барвисті, але не завжди відповідають поняттю ДИТЯЧА ІГРАШКА.
Зверніть увагу на численних монстрів, довгоногих красунь з осиною талією, м'які звірятка з неймовірними кольорами. Всі вони формують у дітей неправильні поняття про реальність, спробуйте довести їм, що в природі таких насправді не існує.
Ми наведемо список іграшок, які багато педагогів відносять до сумнівних подарунків:
Реалістичні пупси - спочатку планувалося, що вони будуть будити в дівчаток материнські почуття, але насправді вони викликають лише неврози і подальше негативне ставлення до дітей в цілому. Особливу паніку викликають пупси сумнівного походження зі справжніми статевими ознаками і, м'яко кажучи, недружнім виразом обличчя.
- Ляльки Барбі і подібні ляльки - нереальні параметри тіла і ідеальні риси обличчя змусили понервувати дитячих психологів, а заодно і батьків. На їхню думку, у дівчаток неправильно формуються канони зовнішності, і згодом доводиться боротися з комплексами і анорексією. Насправді, подібні побоювання не знайшли реального підтвердження. Крім того, виробники пішли назустріч батькам і зараз працюють над розробкою більш реалістичних версій.
- М'які іграшки-тварини - ми говоримо не про тих милих котиків або ведмедиків, які радують і дітей, і дорослих. Головна проблема виникає через нереалістичних звіряток: рожевих жаб, фіолетових котів в цяточку. Діткам складно зрозуміти, що насправді таких тварин не існує. Ще один момент, на який вам потрібно звернути увагу, це довжина хутра - малюки тягнуть іграшки в рот і буквально «з'їдають» шерсть. Це загрожує серйозними наслідками, починаючи від отруєння і закінчуючи непрохідністю шлунка.
- Жорсткі симулятори - в магазинах можна знайти страхітливі голови для початківців перукарів або набори для докторів, в яких є шокуючі іграшки, що представляють собою муляжі з внутрішніми органами і кров'ю. Навіть коментувати не варто.
Підбирайте іграшки за віком. Наприклад, однорічним малюкам не можна навіть показувати конструктори, які призначені для школярів. Навіть в зібраному вигляді вони представляють величезну небезпеку для діточок. Те ж саме можна сказати про іграшки, з яких можна легко дістати батарейки, схожі на таблетки. Вони глотаются буквально за частку секунди і здатні буквально роз'їдати дірки в шлунку.
Що варто обирати дітям
Ось кілька порад для здійснення правильної покупки.
По-перше, не потрібно завалювати квартиру мішками іграшок. Коли їх дуже багато, відбувається перенасичення, яке може перерости в перезбудження.
По-друге, при виборі іграшки вам варто подумати про те, яких якостей не вистачає вашому малюкові, її головна мета розвивати і навчати - користуйтеся такою можливістю.
По-третє, обрана річ обов'язково повинна бути красивою і естетичною, містити якомога менше депресивних відтінків, але і яскравих кричущих квітів не повинно бути присутнє.
І найголовніше, вам варто обов'язково запам'ятати, що навіть найрозкішніші і дорогі іграшки ніколи не зможуть замінити вашого справжнього душевного спілкування з дитиною. Він це обов'язково оцінить!