Спостерігаючи за дітлахами які крутять педалі власного "транспорту", Ви навряд чи всерйоз замислювалися про те, як вибрати велосипед для власної дитини.
Велосипед Profi Trike P1633L 16

 

Існує безліч спільнот, форумів і сайтів, присвячених цій тематиці, але часто буває так, що інформація на них не просто відрізняється , а носить діаметрально протилежний характер. Навіть досвідченій  мамі іноді важкувато орієнтуватися у всьому цьому, так що ж говорити про ту, яка перший раз зіткнулася з цією проблемою?

Тому ми вирішили підготувати для наших читачів цикл статей, в яких ми розповімо Вам, який велосипед вибрати, щоб їзда на ньому приносила задоволення, а не стала головним болем і для батьків, і для дітей.

Для початку хотілося б розповісти про те, що означають цифри, які Ви напевно помічали
поруч з назвою моделі,що сподобалася: 12, 16, 18 та ін.
Не всі відразу розуміють, що вони позначають діаметр колеса в дюймах.
Дюйм - європейська неметрична міра довжини, яка приблизно дорівнює  2,54 см.

 

Як вибрати велосипед по зросту ?

Выбрать детский велосипед

Саме співвідношенням зросту дитини, його віку та діаметру колеса необхідно керуватися при виборі велосипеда. Нижче наводиться таблиця, яка допоможе Вам орієнтуватися серед величезного розмаїття моделей. Ці дані не є основними і носять скоріше рекомендаційний характер. Якщо зріст дитини трохи менше або більше, ніж середній показник для його віку, нічого страшного: просто придбайте велосипед з меншим або більшим діаметром колеса відповідно. Таблиця складена на основі даних, отриманих від виробників велосипедів, і графіків співвідношення зросту і віку дітей.

Таблица роста велосипед

Ну і, звичайно ж, зовнішній вигляд велосипеда (модель) буде змінюватися з віком дитини: від велосипедів з ручкою для самих маленьких до підліткових велосипедів.

В основному ж можна навести таку класифікацію:

1 - 3 роки. До цієї категорії можна віднести триколісні велосипеди, які мають регулючу ручку ззаду, м'яке плетіння ручок і захисні поручні. Якщо малюк втомлюється крутити педалі, то мамі залишається просто вести його, як в колясці, тримаючись за ручку. До цієї ж категорії можна віднести і біговел - перехідний вид транспорту між велосипедом і самокатом. Основне призначення біговелу - привчити дитину тримати  рівновагу і маневрувати, що стане в нагоді  коли дитина пересяде на двоколісний велосипед.
3-6 років. Як правило, велосипеди для цієї вікової групи мають два повноцінних колеса і додаткові ,що легко знімаються . Кермо має м'яке плетіння, призначене для запобігання ударів головою, і захисний елемент на ланцюгу, щоб Ваш юний велосипедист не зашкодив ногу під час їзди.
6-9 років. Велосипеди цієї групи представляють собою, по суті, злегка зменшену копію дорослого двоколісного транспорту, відрізняючись від нього лише деякими можливостями і діаметром коліс. Ці велосипеди можуть мати кілька швидкостей, мати дизайн, наприклад, гірського велосипеда і найрізноманітніші забарвлення.
9-13 років. Ці моделі відрізняються від дорослих велосипедів тільки трохи меншим діаметром коліс і розміром рами, в іншому ж це повноцінні дорослі велосипеди.
Якщо Ви запам'ятайте цю нескладну інформацію, то і труднощів при виборі відповідного велосипеда не виникне.