У сучасних дітей залишається все менше можливостей, та й бажання, для активного способу життя. Якщо влітку погода просто виманює дитину з дому, де у нього знаходиться величезна кількість перешкод і розваг, то в холодну пору все більше вільного часу він змушений проводити вдома. А тут їм «заважають» шкідливі сусіди, наявність комп'ютера і безлічі гаджетів та інше.
Важливість руху в житті дитини
Ситуація всім знайома і молоприємна . Батькам відомо, якщо не давати дитині можливість рухатися і грати, а відповідно, накопичувати потенційно небезпечну енергію, про спокій можна забути всерйоз і надовго. Тому важливо придумувати, чим зайняти його дозвілля. Не пошкодуйте свого часу і пограйте з малюком - активні заняття сприяють розвитку найрізноманітніших навичок, концентрації зусиль і уваги, знімають надлишкову імпульсивність, дозволяють коригувати і контролювати поведінку.
Багато батьків побоюються займатися чим-небудь в домашніх умовах. На жаль, причина дуже банальна і сумна - матеріальні речі оцінюються дещо завищено. Але подібний підхід є хибним, результат його буде носити скоріше негативний характер. Тому пропонуємо все ж піти назустріч природним бажанням дитини і спробувати трохи порухатись в будинку.
У що грати в домашніх умовах
Існує два варіант ігор. Для першого вам не потрібно спеціального устаткування і пристосувань, максимум, ви зможете обійтися підручними засобами. Це можуть бути звичайні хованки, стрибки на місці і в довжину, лабіринти між стільцями і багато-багато іншого.
Другий варіант передбачає використання всіляких помічників:
- Батути - унікальний спортивний і розважальний снаряд. Користі від нього неймовірно багато, причому для дітей будь-якого віку. Відмовитися від подібного проведення часу не зможе жодна дитина. Головне підібрати обладнання за розмірами і віком.
- Дитячі ігрові комплекси - зверніть увагу, з яким задоволенням діти прямують на величезні надувні атракціоні в парку розваг. Чому б не поставити подібний у себе вдома, звичайно ж, його міні-версію. Так можна поєднати відразу кілька снарядів - гірка, баскетбольна корзина, батут і гойдалка. Окремою категорією в цьому ряду стоять стаціонарні шведські стінки, які значно відрізняються від своїх радянських батьків розширеним функціоналом.
- Боулінг - вдома можна скористатися полегшеної пластикової версією. Дитячі кеглі і м'яч не завдадуть шкоди вашім меблям, а діточок змусять побігати. Для однорічних малюків є моделі з тканини, набиті м'якими наповнювачами. В цей же розділ можна віднести такі ігри, як кольцеброси і містечка.
- Бокс - надто активним дітям необхідні більш серйозне обладнання для скидання накопиченої енергії. Їм можна подарувати боксерську грушу. Вона може бути підвісною (до речі, відмінно буде виглядати на шведській стінці) або на підлогу (закріплена на стійці). Тренування будуть дуже енергоємними і при належному підході, дуже веселими.
Витративши буквально півгодини з малюком на домашнє тренування, ви зможете з полегшенням зітхнути на деякий час. Дорослі діти можуть проводити її самостійно, але ж набагато цікавіше відчувати підтримку і зацікавленість дорослих. Подібні заняття зможуть згуртувати вашу сім'ю, у вас з'явиться набагато більше спільних цілей та інтересів, які можна продовжити влітку на свіжому повітрі. Вам, дорослим, вони теж підуть на користь.