Ну ось, ви майже дочекалися одного з найважливіших і знаменних моментів в сімейному житті: через кілька місяців в будинку з'явиться новий член родини - ваш малюк. Цей період хвилюючий для всіх батьків, так як він є новим етапом у Вашому житті, до якого хочеться бути якомога краще підготовленим.

1193.jpg

Багато майбутні батьки, в силу сформованих стереотипів або забобонів, бояться купувати що-небудь для ще не народженого малюка, але це може привести до того, що або Вам доведеться користуватися речами, подарованими родичами і друзями, або панічно скуповувати все, що будуть пропонувати в першому-ліпшому магазині для дітей вже після появи малюка. В обох випадках, Ви точно придбаєте декілька абсолютно непотрібних речей, які потім потрібно буде продавати або передаровувати, і, до того ж, чогось буде точно не вистачати. Тому, все ж бажано продумати список придбань для того, щоб один з найкращих моментів в житті не перетворився на звичайну метушню.

Давайте спробуємо розібратися, що дійсно необхідно майбутнім батькам.

Пропонований список необхідних речей не є універсальним і може бути доповнений іншими елементами, якщо дозволяє Ваш матеріальний стан:

Ліжечко для дитини. Вибір варіантів ліжечок досить великий, але потрібно звертати увагу не тільки на зовнішній вигляд, але і на функціональність. Існують колиски, ліжечка з функцією заколисування, ліжечка з вбудованими люльками, з коліщатками для зручності пересування. Зручні ліжечка-трансформери зі знімними бортами, в яких матрац можна закріпити на різних рівнях. Для зручності годування малюка в нічний час мамам підійдуть приставні ліжечка. Ліжечка можна доповнити балдахіном, брязкальцями-каруселями, мобілями, «бамперами» - спеціальними подушками, які кріпляться на борту, силіконовими накладками на поперечини (щоб малюк не пробував ліжечко «на зуб») та іншими аксесуарами. Також знадобиться матрац (якщо ліжечко ним не укомплектоване), непромокаюча пелюшка, постільна білизна, ковдра і подушка, пелюшки з натуральних тканин.

1189.jpg

  • Коляска. Існують класичні коляски-люльки, коляски-трансформери, прогулянкові коляски, комбіновані коляски (на одне шасі можна встановити і люльку, і прогулянковий блок, і автокрісло), коляски для близнюків і трійнят. Необхідними будуть додаткові аксесуари: сумка для дитячих речей, дощовик на коляску.

1195.jpg

1197.jpg

Предмети гігієни: соски-пустушки, пляшечка, знімні соски на неї і йоржик для миття пляшечки, щітка-гребінець, манікюрні ножиці, підгузники і вологі серветки, порошок для прання дитячих речей, дитяче мило, шампунь і крем.

1191.jpg

Можливо, заздалегідь купувати іграшки ви не будете, але все ж потрібно бути готовими, що вже з першого дня появи у вашому будинку новонародженого немовляти вам знадобляться такі приємні і барвисті речі. Наприклад, мобіль з ніжними мелодіями, що висить над ліжечком, пара брязкалець вам зовсім не завадять.

Окремо можна виділити перелік необхідних речей для мами:
• молокоотсос;
• бюстгальтер для годування грудьми (краще - якщо їх буде декілька);

1187.jpg

• лактаційний прокладки для грудей, які вставляються в бюстгальтер;
• крем для грудей проти тріщин і потертостей;
• подушка для годування грудьми і одяг для годуючих мам є скоріше рекомендованими, а не необхідними предметами;

1185.jpg

• література для батьків допоможе уникнути багатьох проблем і непорозумінь під час спілкування з малюком протягом перших днів і при подальшому розвитку дитини.

Потрібно також звернути увагу на аптечку для малюка і молодої мами, але з цього питання краще проконсультуватися з педіатром або Вашим сімейним лікарем.

І наостанок відзначимо, що всі перераховані предмети важливі, але є не найголовнішими. Єдине, що по-справжньому потрібно Вам і Вашій дитині - це любов, розуміння і терпіння, їх не купиш ні в одному магазині, але, на щастя, їх наявність буде компенсувати сторицею невистачаючих матеріальних благ.