Які бувають дитячі ліжка: плюси і мінуси кожної моделі
Як вибрати ліжечко для новонародженого, якщо їх настільки багато? Виходити з індивідуальних потреб. Тут неможливо однозначно сказати, яка ліжечко краще, тому що всі сім'ї, будинки і дітки в кожному випадку різні. Ви точно побачите параметри, які вам підходять або, навпаки, не мають значення.
- Класичні ліжечка підійдуть в інтер'єр будь-якого стилю. Це спальне місце, оснащене рухливими стінками, які захищають дитину. Їх можна підняти або опустити, в залежності від обставин. Полози і колеса збільшують функціональність, але головний недолік - це розрахунок на дітей максимум трьох років.
- Дитячі ліжечка трансформери обладнуються сповивальним столиком, ящиками і поличками, що дуже зручно для батьків. Розмір можна міняти, збільшуючи довжину спального місця і отримуючи більш тривалий термін експлуатації. При цьому ліжечка трансформери залишаються комфортними тільки до 5-ти років і займають більше місця в кімнаті, ніж будь-яка інша модель.
- Люлька як ліжечко для немовлят дуже компактна, її легко переносити в інше місце. Користуватися нею можна лише до 6-ти місяців дитини. Далі ліжко люлька стане мале.
- Гойдалки актуальні до 3-5 місяців, а після доведеться знову думати, яке ліжечко вибрати для новонародженого. Таку легко розгойдати, щоб малюк засинав. Ця дитяча колиска компактна і легко переміщується через малу вагу.
- Дитячі ліжечка маятники можуть замінити качалки, але основа тут нерухома, а ось всередині є механізм або мотор, завдяки якому колиска для малюка гойдається в різних напрямках. Є універсальні, поздовжні, поперечні, а також зі столиком для сповивання і комодом. Дитяче ліжко з маятником більш стійке, компактне, але прослужить вам максимум до року або трохи більше.
Є універсальний варіант, наприклад, ліжечко з люлькою, розраховане на різний вік. Підібрати ідеальний варіант при такому розмаїтті моделей не складе труднощів.
Основні вимоги до конструкції і матеріалів
Розібралися, які бувають дитячі ліжка. Тепер приділимо увагу особливостям безпосередньо остова і аксесуарів. У малюків є особливі потреби, їх шкіра чутлива. Крім того, новонароджені дуже швидко ростуть, що теж потрібно враховувати в виборі ліжечка та аксесуарів для здорового сну. Як правильно вибрати ліжко для новонароджених та комплектуючі? Ось кілька корисних рекомендацій.
Матеріал ліжечка
Яке дитяче ліжечко повинно бути? Натуральне і безпечне - це в першу чергу. Саме тому вибирають дитяче ліжечко з дерева: береза, вільха, клен або бук, які забезпечує також довговічність використання. Фарба або лак повинні бути нетоксичні. Важливо наявність сертифіката якості, який буде гарантувати безпеку виробу для малюка.
Стінки
Дуже зручно, якщо хоча б одна стінка буде опускатися без сторонніх звуків, щоб можна було, не турбувати новонародженого, зробити необхідні процедури. Знімна бокова стінка дозволить не вставати з ліжка для годування вночі. Для цього достатньо лише присунутися впритул, встановивши ліжечко дитини максимально близько до батьківського. Але для цього виріб повинен бути на 100% стійким, тому ліжечко з маятниковий механізмом тут не підійде.
Знімні прути спростять рух малюка в ліжечко і з нього - йому буде цікаво самому забиратися на спальне місце і вилазити звідти крізь отвір.
Борти
Це м'який захист крихти на спальному місці, який вбереже його від різкого зіткнення з твердими бортами ліжечка. Є різні види за формою, особливостями кріплення і комплектацією:
- Суцільні підлаштовується під форму спального місця, кругле або прямокутне, але догляд за нею ускладнений - прати її непросто.
- Що складається з чотирьох секцій, розрахованих на стандартне ліжечко 120 на 60 сантиметрів. Кожен бортик окремо кріпиться на кожну з 4-х стінок. Зручно те, що будь-яку з них можна зняти, щоб контролювати сон малюка. Для круглої або іншої неправильної форми такий варіант не підійде.
- Окремі маленькі подушки із зав'язками для фіксації на ліжечку. У комплекті йде від шести до 12 подушок, хоча є варіанти з ще більшою кількістю. Тут ви самі вибираєте, скільки і які бортики кріпити.
Ніжки
Матрац
Обирайте матрац з помірною жорсткістю, щоб не було ніяких прогинів під спиною немовляти - це важливо для правильного формування скелета. Обов'язково перевіряйте якість матеріалів з яких він зроблений, а також наповнювач. Як і матеріал для дитячого ліжечка: він повинен бути гіпоалергенним, щоб у малюка не з'явилася алергія або роздратування від дотику до небажаної поверхні.
Звертайте увагу на легкість матраца в чищенні. Наприклад, кокосовий в цьому відношенні максимально зручний і невибагливий. Повітропроникність теж є одним з найважливіших показників хорошого матраца. Чохол спростить прання.
До трьох років подушка дитині не знадобиться, щоб шийний вигин правильно формувався. Згодом можна вибрати для нього плоску подушечку.
Дно
Щоб дитяче ліжечко колиска було провітрюване і дитина отримувала достатньо кисню під час відпочинку, вибирайте рейкове дно. Корисний функціонал - регульований рівень дна, щоб батькам не потрібно було нахилятися занадто низько для укладання або виймання малюка. Звичайно, з часом дно краще опускати нижче, щоб він не випав з ліжечка.
Довжина
Класичні ліжечка для новонароджених зазвичай не більше 120-140 сантиметрів в довжину, хоча трапляються моделі, розраховані на ще більший зріст. Безумовно, чим довше виріб, тим більше простору він займе в кімнаті. Місце в ногах зазвичай використовують для зберігання пелюшок або іграшок, тому при наявності вільного місця можна вибрати ліжечко вільніше.
Поради щодо вибору: на що звернути увагу
Перед тим як вибрати ліжечко для дитини остаточно, врахуйте декілька чинників. Зрозуміло, що визначальним часто стає фінансовий, а при помірному бюджеті можна купити відмінну модель. Орієнтуйтеся на такі вимоги:
- Комфорт і безпека. Колиска для маленьких дітей не повинна мати ніяких шорсткуватих необроблених кутів або поверхонь, виключена наявність відколів, тріщин. Низька якість може бути обумовлена зберіганням у вологих приміщеннях або на відкритих майданчиках ринків, тому обирайте надійний магазин. Допустима відстань між планками - близько 6-8 сантиметрів. Стійкість ліжечка повинно бути одним з головних показників, нарівні з якістю всієї конструкції.
- Бренд. Чи не станемо брехати або ухилятися - вироби від відомого виробника дорожче. Такі компанії цінують свою репутацію, мають налагоджені системи контролю якості, гарантію на вироби і необхідні сертифікати. Дешеві копії можуть не прослужити і половини заявленого терміну, а це буде означати покупку нового ліжечка.
- Габарити. Найпошіреніші моделі мають розміри 120 на 60 або 140 на 70 сантіметрів. Якщо місця у вашому будинку достатньо, обирайте другий варіант. Якщо виробник перевіреній і надійний, такий віріб прослужить вам до 8-9-річного віку дитини. Але з часом воно вам або дитині просто набридне або перестане гармоніювати з інтер'єром. Є в доступі нестандартні форми моделей. Будьте готові до того, що підібрати білізну чи матрац стане складніше.
- Матеріал. Ніякого ДСП або інших здешевлених варіантів - тільки дерево, про що ми писали вище. Це запорука відмінного самопочуття і здоров'я дитини, компромісів тут бути не може. Не рекомендується сосна, оскільки її деревина дуже м'яка і від того ненадійна. Букові вироби служать настільки довго, що завжди передаються «у спадок» молодшим дітям, сусідам і друзям, які вирішили завести дитину.
- Зручність використання. Важливий фактор, про який багато хто забуває. Складна модель стане в нагоді при частих переїздах для більшого комфорту дитини і батьків. Трансформер може виявитися дорожче, але з часом помітно заощадить гроші на планові зміні ліжечка для дитини. Звертайте увагу, що люлька на коліщатках легко переміщується, знову ж таки, якщо вам така функція необхідна.
- Кольорова гама. Спокійні кольори гармоніюють з будь-яким інтер'єром і в цілому заспокоюють. Тут краще зупинитися саме на пастельних відтінках, які за кілька років в полі зору не стануть дратувати або набридати.
Дитяча колиска - це зона всього натурального, тому і постільна білизна також має бути з 100% -ї бавовни або льону. Синтетичні вироби в рази дешевше, але неприпустимі для ніжної шкіри. Клейонку теж вибирайте «дихаючу», наприклад, медичну. Інакше від поліетилену дитина може надмірно потіти. Також доступні у продажу спеціальні простирадла, мають водонепроникність, але не перешкоджають проникненню повітря.
За будь-якої додаткової інформацією щодо вибору товарів для малюків звертайтеся до консультантів Spok.ua.